3160 Otomatik Filtre Test Sistemi, filtre ve filtre medyalarının fraksiyonel verimlilik testleri için tasarlanmış olup %99.999999 verimlilik ve %0.000001 penetrasyon limit değerleri ile HEPA ve ULPA filtreler dahil olmak üzere birçok filtre ve filtre medyasını test edebilecek eşsiz özelliklere sahiptir.

ÜRÜN DETAYLARI

TSI3160 otomatik filtre test sistemi, filtre ve filtre medyalarını mikron-altı aerosol ile test etmek için tasarlanmış en gelişmiş sistemdir.  TSI3160 gerek düşük verimliliğe sahip gerekse yüksek verimliliğe sahip filtre ve filtre medyaları için uygundur. TSI3160,  99.999999% verimlilik ve 0.000001% penetrasyon değerleri ile HEPA ve ULPA filtreler dahil olmak üzere birçok filtre ve filtre medyasını test etmek için eşsiz niteliktedir. TSI3160 sahip olduğu elektrostatik sınıflandırıcı ile mono disperse bir dağılım elde ederek boyutu bilinen aerosoller ile filtre ve filtre medyasını test eder. Ayrıca cihaz iki adet CPC(yoğuşmalı partikül sayım cihazı) ile up-stream ve down-stream ölçümlerini çok hassas şekilde eş zamanlı olarak yapar ve yazılım penetrasyon değerini otomatik olarak hesaplar.  Filtreler sıralı olarak 20 farklı mono disperse dağılıma sahip aerosol ile 15nm ile 800nm aralığında test edilebilir. Ve bu 20 dağılımın her biri için penetrasyon değeri hesaplanabilir. Sıralı testlerin sonunda TSI3160 penetrasyona karşılık partikül boyutu gösteren bir grafik çizer. Ayrıca test özeti gibi birçok veriye ek olarak, filtre medyası ve filtre üreticileri için çok önemli olan MPPS( en fazla penetre edebilen partikül boyutu) değeri başka hiçbir sistemle tespit edilemeyecek kadar hassas bir şekilde tespit edilir.

Sonuçlar Microsoft Access® veritabanına kolaylıkla kayıt edilebilir ve Microsoft Excel®’e aktarılabilir.

TSI 3160 EN1822 parts 3 ve 5 ile tam uyumlu olup filtre penetrasyonu ölçümünde dünyanın en gelişmiş sistemidir.

TSI3160,sahip olduğu üstün teknoloji ile ürün geliştirme ve kalite kontrol çalışmalarında işletmenize eşsiz bir katkı sağlayacaktır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

  • En fazla penetre edebilen partikül boyut tespiti (MPPS)
  • EN 1822 parts 3 ve 5 ile tam uyumlu 
  • Basitleştirilmiş otomatik kullanım
  • Yüksek tutarlılığa sahip test sonuçları
  • Destek ve servis hizmetleri

UYGULAMALAR

  • HEPA ve ULPA filtre ve filtre medya testleri (EN 1822 part 3 ve part 5 uyumlu)
  • Fraksiyonel verimlilik filtre testleri
  • Otomatik filtre ve filtre medya testleri

DOKÜMANLAR