BELPYCNO L tozların, granüllerin, gözenekli malzemelerin, karışımların, macunların ve sıvıların hacim ve iskelet yoğunluğunun ölçümü için kullanılan tam otomatik bir gaz piknometresidir. Dahili sıcaklık kontrolü ve mutlak basınç ölçerlerin kombinasyonu, ortam sıcaklığından ve basınç dalgalanmalarından kaynaklanan her türlü olumsuz etkiyi telafi eder.

GENEL BAKIŞ

Gaz piknometresi, Helyum gibi gazlar kullanarak 1 nanometreden daha küçük çaplı en küçük gözeneklere bile nüfuz eder ve klasik sıvı yer değiştirme yöntemli piknometrenin yerini alır. Böylece tozların ve gözenekli malzemelerin yoğunluğu tam olarak belirlenebilir.

Gaz piknometresi bağımsız bir cihaz olarak veya bir bilgisayara bağlanarak çalışır. Dahili yazılımın kullanımı kolaydır ve bilgisayarın programlanmasından analitik veri ve sonuçların raporlanmasına ve saklanmasına kadar tam kontrol ve çok çeşitli işlevler sunar. Ayrıca, hesaplanan hacim ve yoğunluk her ölçüm adımı için yerinde görüntülenir.

Özellikler

  • Dahili doğrusallaştırılmış mutlak basınç dönüştürücü
  • Numune hücresi ve referans hacimleri elektronikten ayrılmıştır
  • Dahili Otomatik Sıcaklık Kontrol Ünitesi
  • Kısa ölçüm süresi ve hızlı sistem stabilizasyonu
  • Sonuçlar arasında benzersiz tekrarlanabilirlik

UYGULAMALAR

BELPYCNO L gaz piknometresi, seçilen numune odası (4, 20, 40, 60, 100 ve 135 cm3) ile birlikte en iyi performansı sağlamak için 3 adede kadar referans oda hacmi (20, 40 ve 60 cm3) ile donatılmıştır. . Ortam sıcaklığından ve basınç değişikliklerinden etkilenmeyen bu piknometre, yoğunluk ölçümlerinin zaman alıcı kalibrasyon prosedürleri gerektirmeksizin yapılmasına olanak tanır.

Bir kez kalibre edildikten sonra BELPYCNO L sorunsuz bir şekilde yoğunluk ölçümlerini gerçekleştirir. Referans odasından (yüksek basınç) numune odasına (düşük basınç) doğru oluşabilecek gaz yüklenmesi nedeniyle ortaya çıkabilecek kontaminasyon riski, programlanabilir deşarj kısıtlaması ve kolay kullanımlı kağıt filtreler ile önlenir. Değişken yükleme basınç ayarı sayesinde, köpükler ve sıkışabilir hassas numunelerin analizine izin verir.

Gaz piknometresi BELPYCNO L, çok çeşitli uygulamalardaki yoğunluk ölçümleri için uygundur: tozlar, ahşap, yapı malzemeleri, katalizörler, sıvılar ve macunlar, aktif karbon, gıda, ilaç ve diğerleri...

TEKNİK ÖZELLİKLER

Referans odası hacimleri Yaklaşık 20 cm³, 40 cm³ and 60 cm³
Örnek odası hacimleri Yaklaşık 4 cm³, 20 cm³, 40 cm³, 60 cm³, 100 cm³ and 135 cm³
Dolum gazı Helyum (diğer inert gazlar mümkün)
Kontrol Entegre mikro işlemci
Klavye Alfanümerik folyo
Görüntü 4 satırlı 40 karakter, arkadan aydınlatmalı LCD ekran
Ön işlem Vakum hazırlama ile isteğe bağlı akış, programlanabilir tahliye döngüleri
Sıcaklık 14°C ila 40°C (opsiyonel 60°C, harici fırın ile) çözünürlük: ± 0.01°C
Basınç ölçer 0.001 kPa görüntülenen çözünürlük
AD-Dönüştürücü 19 Bit
Kesinlik 0.01 %
Yeniden üretilebilirlik 0.01 %
Vakum konektörü KF-10
Arayüzler 2 x seri (harici denge, PC-veri aktarımı) 1x paralel (yazıcı)
Sensör (isteğe bağlı) Nem

 

DOKÜMANLAR