Flow Sciences, laboratuvar, pilot tesis ve üretim alanları için güvenlik kabinleri üretir. Kabinler, hassas işlemler yapan kullanıcıları tehlikeli partiküllere ve buharlara maruz kalmaktan korumak için tasarlanmıştır.

GENEL BAKIŞ

Flow Sciences’ın güvenlik ve performans odaklı kabinleri ilaç üretim, biyoteknoloji ve kimya sektörlerinin yanı sıra adli tıp, üniversite ve devlet araştırma enstitülerinde de kanıtlanmış bir performansa sahiptir.

Flow Sciences, laboratuvar ya da üretim tesislerindeki ihtiyaçları karşılayacak özel kabinler tasarlamak üzere mimarlar, tesis sorumluları, İSG uzmanları, güvenlik profesyonelleri ve bilim insanlarıyla birlikte çalışır.

Koruma çözümlerinde dünya lideri olan Flow Sciences ekibi, güvenlik kabini üretim ve kullanımının her seviyesinde üstün mühendislik ve servis kalitesi sunmaya kendisini adamıştır.

ETA Serisi

Flow Sciencesın ETA Serisi Güvenlik Kabinleri, çalışma yüzeyi üzerinde türbülanssız ve laminer bir hava akışı oluşturarak maksimum koruma elde edecek şekilde tasarlanmıştır.

ETA Serisi, kabin içerisinde kullanılacak ekipmanın kolay yerleştirilmesini ve çıkarılmasını sağlayan hareketli bir panele sahiptir. 4kalınlığında bir HEPA filtre ve fan bloğuna sahip olan kabin rutin kullanım ve nano teknoloji uygulamaları için idealdir. Sağlamış olduğu 1 µg/m3ün altındaki koruma düzeyi bağımsız bir test ve sertifikalandırma kuruluşu tarafından kanıtlanmıştır. Kabinin üstünde yer alan egzoz sistemi ile içerideki hava filtrelenerek ortama verilebileceği gibi doğrudan odadaki emiş sistemine bağlanarak dışarı atılabilir. Kullanılan fan bloğu çalışma ortamında hiç bir şekilde titreşim yaratmaz.

Ek bir güvenlik önlemi olarak, FSInin Güvenlik Kabinleri, hava akış hızında bir düşüş tespit edildiği anda görsel ve işitsel bir alarmla kullanıcıyı uyarmaktadır. Bu özellikler sayesinde ölçümlerde tekrarlanabilirlik ve doğruluk güvence altına alınabilmektedir. Oluklu fenolik zemin kimyasal dirence sahip olup kullanım sırasında yaşanabilecek dökülme ve sıçramaların kabin içerisinde kalmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

ETA serisi kabinler standart olarak 3veya 4genişlikte üretilmekte olup LED ışık sistemine ve atıkları güvenli bir şekilde kabin dışına almak için kullanılan çıkışlara sahiptir. 

daha fazla bilgi için tıklayınız

 

 

EHA Serisi

FSI’nin EHA serisi güvenlik kabinleri aynı zamanda Hibrit İzolatör olarak da adlandırılmaktadır. EHA serisi kabinler çok toksik ilaç aktif maddeleri ile yapılan çalışmalarda yüksek koruma sağlamaktadır. Bağımsız bir test ve sertifikalandırma kuruluşları tarafından yapılan ölçümlerde 50 ng/m3ün altında bir koruma sağladıkları kanıtlanmıştır.

ETA serisinden daha yüksek bir koruma sağlamak için tasarlanmış bu kabinlerde de çalışma yüzeyi üzerinde türbülanssız ve laminer bir hava akışı yaratılır. Kabinler 4kalınlığında çift HEPA filtre ile donatılmış olup filtrelenen hava ortama ya da odadaki emiş sistemine verilebilir.

Oluklu fenolik zemin kimyasal dirence sahip olup kullanım sırasında yaşanabilecek dökülme ve sıçramaların kabin içerisinde kalmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

EHA serisi kabinler, öndeki eldivenli panelin takılı olup olmamasına bağlı olarak yüksek ve düşük hız arasında otomatik geçiş yapan 2 hız ayarlı bir fan içerir.

EHA serisi kabinler, ortam ışığını kabin içine alan akrilik duvarlara ve rahat bir kabin içi görünüm sağlayan ayarlanabilir LED ışık kaynağına sahip olup standart olarak 3', 4’, 5', 6' ve 8' genişlikte üretilmektedir. İstenirse ihtiyaca uygun ölçülerde kabinler de tasarlanarak üretilebilmektedir. 

daha fazla bilgi için tıklayınız

Glovebox

Glovebox serisi, yüksek güvenlik gerektiren uygulamalar için tasarlanmış olup 50 ng/m3‘ün daha altında bir koruma sağlar. Bu kabinlerde hava, kabin içine bir HEPA filtre üzerinden geçirilerek alınır ve yine bir çift HEPA filtreden geçirilerek dışarı verilir. Kabin dışına çıkan hava doğrudan ortama verilebileceği gibi emiş sistemine de bağlanabilir.

Havanın bir HEPA filtreden geçirilerek içeri alınıyor olması ortamı ISO5 seviyesinde tutar. Kabin içinde laminer bir hava akışı mevcuttur.

Glowboxlar içeride kullanılacak ekipmanların kolayca yerleştirilmesini ve çıkarılmasını sağlamak üzere dikey hareket eden menteşeli bir kapıya sahiptir.

Glowboxlar kimyasal dirence sahip ve kullanım sırasında yaşanabilecek dökülme ve sıçramaların kabin içerisinde kalmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış oluklu bir fenolik zemine ve rahat bir kabin içi görünüm sağlayan ayarlanabilir LED ışık kaynağına sahip olup standart olarak 4’, 5' ve 6' genişlikte üretilmektedir. İstenirse ihtiyaca uygun ölçülerde kabinler de tasarlanarak üretilebilmektedir. 

daha fazla bilgi için tıklayınız

END Serisi

HEPA filtre ve tek yönlü bir çek valf üzerinden egzoz sistemine bağlanabilen END serisi kabinler hem ürün hem de personel koruma sağlar. Kullanıcı ve ürün için en yüksek güvenlik seviyesini sunan bu kabinler kendi sınıfının en iyisidir.

AGS (American Glovebox Society) yönergeleri kullanılarak üretilen, 28derinliğe ve 10genişliğinde oval eldiven portlarına sahip kabinler içeride kontrollü bir ortam sağlarken kullanın kol, bilek ve omuz yorgunluğunun minimum seviyede kalmasına yardımcı olur. 

Oluklu fenolik zemin kimyasal dirence sahip olup kullanım sırasında yaşanabilecek dökülme ve sıçramaların çalışma ortamına zarar vermeyeceği şekilde tasarlanmıştır. 

END serisi kabinler içerisinde kullanılacak ekipmanların kolayca yerleştirilip çıkarılabilmesi için contalı bir kapıya ve bir ürün geçiş alanına sahiptir. 

FSI, bu kabinlerde statiği yükü azaltmak için statik dağıtıcı kaplamalı şeffaf akrilik duvarlar kullanır. 

Bu kabinler çok hafif olup laboratuvar alanının dinamikleri değiştikçe yerlerini değiştirmek de kolaydır. 

daha fazla bilgi için tıklayınız

FAF Serisi

Güvenlik ve kullanım kolaylığı hedeflenerek tasarlanan SAF T FLOWçeker ocak özel bir bypass sistemine sahiptir. Bu sistem, yaratılan hava akımının mevcut dumanı aktif bir şekilde emip gerekli korumayı sağlayarak dışarı atılmasını sağlar. armek, kapsamak ve muhafaza alanından dışarı atmak (davlumbaz) tarafından alınıp götürülen tüm hava akışının için aktif şekilde kullanılmasını sağlayan farklı türde bir baypas sistemi içerir. Yüksek verimlilik, büyük para tasarrufları sağlayan yüksek derecede bir enerji tasarrufunu mümkün kılar.

SAF T FLOWçeker ocak, geri akış, distilasyon, flaş kromatografi, buharlaşma gibi kimyasal prosesler ve diğer proses ekipmanları kullanımları sırasında ortaya çıkan kimyasal buharlara karşı güvenlik sağlar.

SAF T FLOWçeker ocak, laboratuvar planlama, düzenleme ve HVAC koordinasyonunda basitliği en yükseğe çıkarmak için standart çeker ocak tasarım yapısını kullanır. Bu sayede, yaygın olarak kullanılan düşük akış egzoz seçenekleri pahalı tadilatlar gerektirmeksizin sisteme adapte edilebilir.

Bazen çeker ocağın üst kısımda hasar oluşabilir. Dışarı kaydırma özelliği, çeker ocak üst yapısını kaldırmadan ve su tesisatı ve kanal sistemini sökmeden üst kısmın komple değiştirilmesine olanak verir.

X ve Y ekseninde yönlendirilen kanallar açık bölgede yukarıdan aşağıya, çeker ocağın içine doğru düzenli bir hava akımı yaratırlar. Arka yönlendirme plakası, çeker ocak temizliğini kolaylaştırmak açısından çıkarılabilir özelliktedir.

Kolay kurulum, güvenli kordon yönlendirmeleri, sorun çıkarmaksızın 500.000 devir sayısına ulaşabilen 14 ve 18 kalibreli çerçeve sistemi ile #35 çelik tahrik zinciri SAT T FLOW’un diğer özellikleri arasındadır. 

daha fazla bilgi için tıklayınız

DOKÜMANLAR