Yeni partikül boyut ve şekil analiz cihazı CAMSIZER M1, Statik Görüntü Analizi ile tozların ve süspansiyonların 0.5 µm ila 1500 µm ölçüm aralığında hassas karakterizasyonu için tasarlanmıştır.

GENEL BAKIŞ

CAMSIZER M1 ile toz ve süspansiyon formundaki örnekler tam otomatik olarak ölçülür ve nesnel sonuçlar elde edilir. Bu nedenle CAMSIZER M1 hem rutin kalite kontrol çalışmalarında hem de AR-GE çalışmalarında ideal bir ölçüm yöntemi sunar.

CAMSIZER M1 0.5µm ila 1500µm ölçüm aralığında Statik Görüntü Analizi tekniği kullanarak partiküllerin şekil ve partikül boyut dağılımını ölçer. Cihaz temel olarak güçlü bir mikroskop, gerekli donanım ve yazılımın bir araya gelerek otomatik ölçüm yapması prensibiyle çalışır. Statik Görüntü Analizinde ( ISO 13322-1) örnekler otomatik hareket eden bir tabla üzerine konulur ve 18.1 MP’lik bir kamera ile tüm alana ait görüntüler adım adım taranarak kayıt altına alınır. Yüksek kalitede ve ayrıntılı görüntü elde etmek için bu teknikte örnek sabit kalır. Örnek tablası 3 µm’dan daha düşük bir hassasiyet ile hareket eder ve 6 farklı büyütme oranı ile tüm görüntüler optimum ölçüm koşullarında kayıt edilir. Sonuçlar konfigüre edilebilir parametrelere göre boyut ve şekil dağılımları olarak raporlanabilir. Gelişmiş bir yazılım olan X-Plorer ile kayıt altına alınan her bir partikülü tek tek görüntülemek ve analiz etmek mümkündür.  Daha kaliteli ölçümler için örneğin dispersiyonu önemlidir. CAMSIZER M1'de kuru tozların homojen bir şekilde dağılması ve sağlıklı bir şekilde ölçümünü sağlamak için dispersiyon modülü M-Jet geliştirilmiştir.

Statik Görüntü Analizi Cihazı, CAMSIZER M1

Statik Görüntü Analizi Cihazı, CAMSIZER M1

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

  •  18.1 MP renkli kamera partiküllerin görüntülerini mükemmel çözünürlükte alarak yüksek hassasiyette ölçüm sonuçları elde edilmesini sağlar.
  • Analizör 2.5X ila 50X büyütme oranına sahip 5 adet objektife sahiptir. Ayrıca talep edilmesi halinde 100X objektif eklenebilir.
  • Yüksek hassasiyet ile hareket eden örnek tablası 225mm*76mm tarama alanında 3µm’den daha iyi pozisyon hassasiyeti ve 1µm’den daha iyi pozisyon tekrarlanabilirliği sunar. Bu sayede 8 adet standart örnek camı tablaya konumlandırılabilir.
  • Örnek gelen ya da iletilen ışık ile ölçülebilir. Güçlü LED ışık kaynağı homojen aydınlatmayı garanti eder. Bu sayede mükemmel bir görüntü kalitesi elde edilir.
  • M-Jet ile toz örneklerin hazırlanması yüksek verimlilikle saniyeler içinde tamamlanır.
  • Örnek tablasının kontrolü 3 yönlü bir kol ve 4 adet programlanabilir fonksiyon tuşu ile sağlanır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ölçüm Aralığı

0.5 µm-1500 µm

Uzun partikülleri ölçmek için dikiş algoritması

Ölçüm Tekniği 

Statik Görüntü Analizi (ISO 13322-1)

Objektifler

2.5 X – 5 X – 10 X – 20 X – 50 X (Standart); 1.25 X veya 100 X (Opsiyonel)

Kamera

18.1 MP, Renkli Kamera

Maksimum dijital çözünürlük 

35 nm 

Örnek Tablası

3µm’den daha iyi pozisyon hassasiyeti ve 1µm’den daha iyi pozisyon tekrarlanabilirliği

Aydınlatma 

LED / Ölçüm gelen ya da iletilen ışık ile yapılabilir

Ölçüm Parametreleri 

Partikül Boyut: En küçük çap, uzunluk, ortalama çap vb.

Partikül Şekil: En/Boy oranı, dairesellik, simetri, yuvarlaklık, dışbükeylik vb.  

Cihaz Ölçüleri 

Boyutlar: 450 mm x 540 mm x 550 mm

Ağırlık: 45 Kg 

M-Jet Ölçüler 

Boyutlar: 350 mm x 250 mm x 140 mm

Ağırlık: 10 Kg 

 

DOKÜMANLAR