Çevre

ÇEVRE

Günümüzde hava kalitesi izleme amacıyla partikül madde (PM) ölçümleri yaygın olarak yapılmaktadır. Ancak son dönemde yapılan bilimsel çalışmalar dış ortam ve kapalı ortamlarda bulunan nano partiküllerin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin, büyük boyuttaki partiküllere nazaran çok daha fazla olabileceğini ortaya koymaktadır. 

Ultrafine partiküllerin insan sağlığı üzerine etkilerinin daha iyi anlaşılabilmesi için geleneksel PM10 ve PM 2.5 ölçümlerine ek olarak ultrafine partikülleri 7/24 izleyebilecek ölçüm istasyonlarının kurulumuna ihtiyaç vardır. TSI 3031 ultrafine partikül ölçüm cihazı (UFP) uzun dönem hava kalitesi izleme amacıyla tasarlanmıştır.

 

Ürünü incelemek için tıklayın.

Motor emisyon partikül boyut dağılımı ölçüm cihazı, TSI 3090 (EEPS™) spektrometresi, 5.6nm’den 560nm’ye kadar toplam 32 kanal ile yüksek çözünürlükle partikül boyut ölçümünü en hızlı şekilde yapar. Kullanıcılar partikül emisyonlarının anlık testler ile motorun ilk çalıştırılmasından ya da rejenerasyon süresince dizel partikül filtrelerinin partikül tutmalarına kadar birçok ölçümü saniyeler içinde yapabilirler.

 

Ürünü incelemek için tıklayın.

TSI 3007 CPC, sadece 1.7 kg ağırlığında, elde taşınabilir bir yoğunlaşma ile partikül sayım cihazıdır. Kolay kullanımı ve küçük tasarımı ile büyük CPC’lere oranla çok yönlü kullanıma daha uygundur. Ebatlarına göre teknik özellikleri beklenin çok üzerinde olan TSI3007 CPC, 0.001 ile 1.0 µm partikül boyut aralığında ve 0 ile 100,000 partikül/cm3 konsantrasyon limitlerinde çalışır.

 

Ürünü incelemek için tıklayın.

TSI nano partikül ölçüm cihazı NPET model 3795, dizel egzoz ya da fırın gibi ölçüm noktalarında toplam katı partikül sayı konsantrasyonu (buharlaşmayan) ölçümünde kullanılan, taşınabilir, kolay kullanımlı ve ekonomik ölçüm imkanı sunan bir cihazdır. Sağlam ve kullanıcı dostu tasarımı ile NPET araştırmacılar, bakım personeli ve düzenleyici kurum müfettişlerinin kullanımına sunulmuştur.

 

Ürünü incelemek için tıklayın.

Kademeli impaktörler kullanılarak aerosol numuneler boyutlarına göre sınıflandırılabilir ve bu sınıflandırılmış numuneler ayrı ayrı tabakalar üzerinde toplanabilir. Bu sayede araştırmacılar sınıflandırılmış partiküllerin gravimetrik ve kimyasal analizlerini yapabilmektedirler.

TSI bünyesine katılan MSP, çevre ve malzeme bilimi uygulamalarında kullanılan kademeli impaktörler alanında dünya lideridir.

 

Ürünü incelemek için tıklayın.