CrystalBreeder katı dozaj form araştırmalarının ilk aşamalarında kullanılabilecek yeni nesil bir kristalleşme izleme sistemidir.

GENEL BAKIŞ

CrystalBreeder, katı dozaj form araştırmalarında kullanılan, 32 reaktörlü yeni nesil bir kristalleşme izleme sistemidir. CrystalBreeder ile 0.060 - 0.1mL hacimde, 1mg numunenin kristalleşme takibi hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. CrystalBreeder, sıcaklık kontrollü 32 paralel deneyle gerçek zamanlı bulanıklık (turbidity) ve erken çözünürlük verilerini toplamanızı sağlar. 

Çözünürlük İzleme: Sıcaklık, dozlama ve karıştırma hızını kontrol ederek net ve bulanık bölgelerin tayini

Polimorfizm İzleme: Farklı solventlerle, farklı kristalleşme modları:

- Yavaş Buharlaşma ile
- Yavaş Soğutma ile
- Sıcaklık Profilli
- Buhaz Difüzyonlu

ÖZELLİKLER

Çok reaktörlü CrystalBreeder sisteminde, 32 (8x4) standart cam viyaller (5,5mm çapında, yuvarlak tabanlı, 0,3mL hacimde) kullanılır. Kompakt bir tasarıma sahip cihaz, bağımsız olarak sıcaklığı kontrol edilen sekiz reaktör bloğu içerir. Bu bloklar, Peltier elemanlar ve ısıtıcılar kullanılarak ısıtılır ve soğutulur. 10°C ve altındaki sıcaklıklarda çalışırken, reaktör blokları ve elektronik parçalarda oluşabilecek yoğuşmayı önlemek için kuru süpürme gaz (tipik olarak azot) girişi mevcuttur.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Reaktörler 32 adet
Reaktör tipi Cam, piyasadan temin edilebilir
Optimum çalışma hacmi 0,05 - 0,25mL
Sıcaklık bölgeleri 8 adet
Sıcaklık aralığı  -15 ila 150°C
Sıcaklık doğruluğu  0.1°C
Isıtma/soğutma hızı 0 - 20°C/dk
Karıştırma üstten
Karıştırma hızı 0 - 1250rpm
Bulanıklık Tüm reaktörlerde
Soğutucu (chiller) Gerekmez
Veri aktarma CrystalClear, Word raporu, xml
Ölçüler (DxGxY) 49x56x20cm
Reaktör kontrolü Bağımsız olarak programlanabilen reaktörlerde, sınırsız sayıda ısıtma/soğutma/bekleme adımları içeren sıcaklık profilleri uygulama

DOKÜMANLAR