Microtrac MRB, Partikül karakterizasyonunda yeni lider!

01.01.2020

1959'da André Verder tarafından kurulan VERDER Grubu 1989 yılında Retsch'i satın alarak laboratuar ekipmanları alanında faaliyet göstermeye başladı. Yıllar boyunca sürekli büyüyen ve coğrafi olarak genişleyen VERDER Grup ve bağlı ortaklıkları bugün grubun kurucusunun oğlu olan Andries Verder'in yönetiminde, dünyanın dört bir yanında 100'den fazla ülkede 2200 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.  

 

Bilim Bölümü çatısı altındaki üretici firmalar, sundukları  numune hazırlama ve analitik cihazlar ile malzeme araştırma ve kalite kontrolü alanında standartları belirlemektedirler. 

 

VERDER Scientific, bünyesindeki RETSCH Technology’ye Microtrac ve MicrotracBEL’in de katılımıyla partikül karakterizasyonu alanında yeni bir iş birimi oluşturmuştur: MicrotracMRB

 

Microtrac'ın ve Microtrac BEL'in lazer kırınım (LD), dinamik görüntü analiz (DIA), yüzey ve porozite analiz teknolojilerini kullanan ürünleri, Retsch'in dinamik ve statik görüntü analiz teknolojilerini kullanan ürün portföyünü mükemmel bir şekilde tamamlamaktadır. 

 

RETSCH Technology, Microtrac ve MicrotracBEL'in Almanya, Japonya ve ABD'deki mevcut merkezleri, kullanıcıların taleplerini daha iyi karşılamak ve bir teknoloji lideri olarak firma itibarını sağlamlaştırmak amacıyla mükemmeliyet merkezleri olarak genişletilecektir.

 

Firmamız her üç ürün grubunun Türkiye'deki satış ve servis hizmetleri için tek yetkili distribütör olarak atanmıştır.