Insight serisi yüksek performansa sahip Sıvı Patlayıcı Tespit Sistemi olup Avrupa'nın en büyük 10 havalimanının 8'inde aktif olarak kullanılmaktadır.

GENEL BAKIŞ

SINIFININ EN İYİSİ

Insight serisi en yüksek performansa sahip Sıvı Patlayıcı Tespit Sistemi olup dünya genelinde aktif olarak kullanılan yüzlerce cihazı ile bu başarısını kanıtlamıştır.

  • ECAC standart 3 (Tip B ve A) onaylı,
  • Metal kaplar da dahil olmak üzere bütün kapların taranabilmesi,
  • Düşük yanlış alarm oranı ≈1.5% ( metal kaplar dahil),
  • Çok kısa tarama süresi ~5 saniye,
  • Kolay kullanım, Türkçe menü,
  • Tespit edilen patlayıcının tanımlanması, 
  • Kompakt tasarım,
  • C2/C3 sistemleri ile birlikte kullanım.

 

Insight200M, Insight ailesinin son ve en gelişmiş ürünüdür. Bir önceki versiyonu olan Insight100 serisine göre daha hafif ve küçük ebatdadır. 

Güvenlik noktalarına rahatça yerleştirilebilen Insight200M, hızlı yolcu akışına imkan vermekte ve mevcut Tip B LEDS sistemleri arasında en uygun maliyetli çözüm olarak öne çıkmaktadır.

Insight 200M, ECAC onaylı tip B Sıvı Patlayıcı Tespit Cihazları arasında en yüksek patlayıcı tespit performansı ve en düşük yanlış alarm oranına sahiptir.

Insight serinin en düşük Yanlış Alarm Oranına (FAR) sahip olduğu hem laboratuvar hem de saha testleri ile kanıtlanmıştır. Avrupa genelinde birinci faz çalışmalarında tespit edilen oran, metal olmayan kaplar için %1'den daha düşüktür. Su dolu şişelerde yapılan testlerdeki yanlış alarm oranı 4.000 şişede sadece 1 şişe yani 0,02% olarak tespit edilmiştir. ECAC test seti kullanılarak yapılan testlerde elde edilen Yanlış Alarm Oranı ise rakip ürünlere göre 5 ila 10 kat daha düşüktür.

Insight200M; kısmi dolu kapları, STEB içerisindeki kapları ve sıra dışı şekle sahip kapları kolaylıkla tarayabilir.

Insight200M ile 10ml'den 3L'ye kadar tüm kapları taramak mümkündür.

Patentli SORS tekniğini kullanan Insight200M sıvı patlayıcıların tespitinin yanısıra, yanıcı ve parlayıcı maddeler, zehirli kimyasallar ve kimyasal savaş ajanlarının tespiti için de kullanılabilir.

Insight serisi cihazlar başta Avrupa Birliği bölgesi olmak üzere Asya ve Avustralya'nın büyük havaalanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

UYGULAMA

Insight200M ile esnek çözümler

Insight200M metal olmayan kaplar için Cobalt patentli SORS™ ( Konum Kaydırmalı Raman Spektroskopisi) tekniğini kullanır. Metal kaplar ise ayrı bir sensör ile taranır. 

Insight serisi cihazlar tek başına kullanıldıkları gibi birçok havalimanında C2 ve C3 tipi EDS'ler ile kombine şekilde de kullanılmaktadır. Kombine kullanım ile elde edilen Yanlış Alarm Oranı diğer tüm rakip ürünlere göre çok daha düşüktür.

Insight200M, sıvı patlayıcıların tespiti için kullanılabilecek ideal bir cihaz olmanın yanı sıra yanıcı ve parlayıcı maddeler ile toksik kimyasalların tespiti için de kullanılabilmektedir. Gerekmesi durumunda yeni tehdit maddelerini de tespit edebilecek şekilde güncellenebilmektedir.

 

EDS ile kombine kullanım

EDS ile kombine kullanım

TEKNİK ÖZELLİKLER

Boyutlar: Genişlik 562 mm /Derinlik 536 mm / Yükseklik 417 mm   Ağırlık: 25 kg

Kap Çeşitleri

Cam: Opak,renkli,şeffaf ve buzlu

Plastik: Opak, renkli, şeffaf ve buzlu

Mukavva / Kağıt

Metal: Tetrapak, folyo poşet, metal kutu, teneke, tüp ve aerosoller

Kap Boyutları

33cm yükseklik ve 20cm genişliğe kadar her boyuttaki kaplar 

10mL ile 3L arası hacme sahip kaplar

Kap İçeriği 

Sıvı, aerosol, jel ve benzeri malzemeler

Kısmen dolu kaplar, düşük miktarda sıvı (< 10mL)

Bal ya da şurup gibi yoğun ve az akışkan sıvılar

Güvenlik

Class 1 lazerli sistem- güvenlik kilitli

CE işaretli 

Güç Gereksinimi 90-264 Vac 50-60 Hz
<200W sürekli
Bağlantılar Ethernet ve USB 2.0

 

DOKÜMANLAR