Yüksek performanslı ve uygun maliyetli masaüstü taramalı elektron mikroskobu. Herkes için, her yerde erişilebilir SEM...

GENEL BAKIŞ

NANOS, yüksek çözünürlüklü SEM görüntüleme ve entegre enerji dağılımlı spektroskopi (EDS) ile hızlı element analizlerini çok uygun bir maliyetle sunar. Tasarımında kurulum kolaylığı, kullanım kolaylığı ve bakım/onarım kolaylığı ön planda tutulmuştur.

  • Yüksek performanslı SE ve 4 segmentli BSE dedektörleri
  • EDX ‒ nokta analizi ve elementel haritalama
  • Düşük vakum yeteneği
  • Motorlu XY tablası ve doğru merkezli eğim
  • Filament performans optimizasyonu
  • Sezgisel arayüz
  • Düşük hizmet maliyetleri

ANA ÖZELLİKLER

DÜZEN
: NANOS, BSD, SED, entegre EDS ve doğru merkezli eğimli tablayla birlikte teslim edilir.

TASARIM: NANOS sağlam ve modern bir tasarıma sahiptir ve en yeni malzemeler ve bileşenler kullanılarak tasarlanmıştır. 

SERVİS: NANOS bakım, onarım ve güncellemelerin yerinde ve kolayca yapılabilmesini sağlayan bir tasarıma sahiptir.

SAĞLAMLIK: NANOS'un mükemmel stabilitesi ve az yer kaplayan mimarisi, laboratuvar dışı ortamlarda da kullanılmasını sağlar.

KULLANIM KOLAYLIĞI: NANOS BASIC modunda kullanıcı deneyimi gerekmeksizin kısa sürede sonuç üretir. GELİŞMİŞ mod, ayrıntılı analizler için daha fazla işlevsellik sağlar. 

SAHİP OLMA MALİYETİ: NANOS'un toplam sahip olma maliyeti mevcut tüm masaüstü SEM'lerden daha düşüktür.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

MİKROSKOP
NANOS fonksiyonel ve uygun fiyatlı bir masaüstü taramalı elektron mikroskobudur (SEM). Hızlı ve yüksek kalitede SEM görüntüleri ve element analizler için en son teknoloji kullanılarak tasarlanmıştır. Tasarımı sağlam ve modern olup araştırma ve geliştirme, eğitim ve endüstriyel kullanım için mükemmel bir seçimdir.

DEDEKTÖRLER
NANOS standart olarak İkincil Elektron Dedektörü (SED) ve Geri Saçılım Elektron Dedektörü (BSD) ile birlikte gelir. BSD, tam kontrollü bağımsız bölümlere sahip 4 kadranlı bir dedektördür. Bölümleri farklı kombinasyonlarda kullanarak, numunenin kompozisyon veya topografik ayrıntılarının yanı sıra yüzeyi birden fazla yönden vurgulayarak "gölge efektli" görüntüler de sağlar. Elementel analiz için bir enerji dağıtılımlı X-ışını (EDX) silikon sürüklenme dedektörü (SDD) mevcuttur.

ELEMENTEL ANALİZ
NANOS, tam entegre Enerji Dağılımlı X-ışını (EDX) Silikon Sürüklenme Dedektörü (SDD) ile donatılmıştır. Operatör EDX nokta analizini seçebilir veya elementel haritalamayı etkinleştirebilir. 

DOĞRU MERKEZLİ TABLA
NANOS'un doğru merkezli (ösantrik) tablası türünün tek örneği olup cihazla birlikte standart olarak sunulur. Motorlu XY hareketleri kullanıcı arayüzü ile kontrol edilebilir. SEM modunda numunenin  eğilmesi tablanın manuel olarak döndürülmesiyle yapılabilir. Doğru merkezli tabla tasarımı sayesinde numune, SEM ayarlarında ara değişiklikler yapılmasına gerek kalmadan odakta tutulur. Kullanıcı arayüzü tam eğim açısını gösterir. Numuneler 55 ̊ açıya kadar eğilebilir.    

NAVİGASYON KAMERASI
Numune yerleştirildiğinde, navigasyon görüntüsü olarak kullanılmak üzere, numunenin tamamının optik bir görüntüsü alınır. Kullanıcı arayüzü ile kullanıcı numune üzerinde kolayca gezinebilir. Bu durum kullanıcıya tam kontrol sağlar ve yüksek büyütmelerde bile kullanıcılar nereye baktıklarını her zaman bilirler.

NUMUNE YÜKLEME GEREKSİNİMİNİ AZALTAN DÜŞÜK VAKUM MODU 
Numuneler yüksek vakumda (geleneksel SEM) veya düşük vakumda (düşük vakumlu SEM) gözlemlenir. Düşük vakum, numune yüklemenin etkilerini azaltmak veya ortadan kaldırmak için kullanılır. İletken olmayan bir numune yüksek vakum altında gözlemlendiğinde, numune yüzeyinde elektronlar birikerek bir yüklenme olayına neden olur. NANOS bunun üstesinden gelmek için düşük vakum moduyla donatılmıştır.

KULLANICI ARAYÜZÜ
SEM bir görüntüleme tekniğidir ve NANOS da görüntüyü ekranın merkezine alır. NANOS'un kurulumu çok kolay olup sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve numuneleri görüntülemeye başlamak için minimum düzeyde eğitim gerektirir. Yazılım, SEM görüntülemeye hızlı ve basit bir başlangıç yapmak isteyenler için Temel mod ve derinlemesine numune analizleri için Gelişmiş mod sunar. Kullanıcı, kablosuz fare ve klavye aracılığıyla NANOS'un tam kontrolüne sahiptir. Cihaz ayrıca iPad veya benzeri bir cihaz aracılığıyla uzaktan kontrol edilecek şekilde ayarlanabilir. Navigasyon Kamerası (NavCam) her zaman etkindir ve kullanıcının numune üzerinde tam olarak nerede olduğunu bilmesini sağlar.

HIZLANMA VOLTAJLARI
1kV ila 20kV arasında ayarlanabilen hızlanma voltajı örneklerinizdeki elementleri tanımlamak için yüksek hızlı EDS analizi ve haritalama yapılabilmesini sağlar.

BAKIM
NANOS, tasarımının temelinde bakım ve onarım kolaylığı olacak şekilde geliştirilmiştir. Çıkarılabilir paneller, modüler bileşenler, tek bir kontrol panosu ve az sayıda hareketli parça, servis gereksinimlerini minimumda tutar. Bir çok müdahale kullanıcı tarafından yapılabilir. NANOS'un bir başka benzersiz özelliği, vakum odası içerisinde hareketli parça bulunmamasıdır. Bu akıllı tasarım sayesinde kirlenme riski ortadan kaldırılmıştır.

ELEKTRON KAYNAĞI
NANOS'un sağlam termiyonik elektron kaynağı, elektromanyetik bobin lensleri ve elektrostatik saptırıcılar tarafından kontrol edilen bir tungsten filamenttir. İsteğe bağlı 'eko' ayarı kullanılarak filamanın ömrü yüzlerce saate kadar uzatılabilir ve hala yüksek çözünürlüklü görüntüler alınabilir. Kullanıcı, basit ayar aletini kullanarak elektron kaynağını kolayca değiştirebilir ve cihazın kesintisiz çalışmasını sağlar. Bu şekilde, pahalı bir kaynağın servis mühendisi tarafından değiştirilmesi için beklemenin de önüne geçilmiştir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 GÖRÜNTÜLEME MODU  SEM  Büyütme aralığı: 50 – 200,000x
   Çözünürlük  <10 nm
   Optik  ​​​​Büyütme aralığı: 2 – 12x
 AYDINLATMA  SEM  Optimize edilmiş termiyonik kaynak (tungsten)
   Optik  Aydınlık alan
   Hızlandırma voltajı  1, 2, 5, 7, 10, 15 ve 20kV
 DEDEKTÖR  

 İkincil Elektron Dedektörü (SED)

 Geri Saçılım Elektron Dedektörü (BSD) – 4 segmentli

 Enerji Dağılımlı Spektroskopi Dedektörü (EDS) – entegre

 DİJİTAL GÖRÜNTÜ TESPİTİ  Optik  Renkli navigasyon kamerası
 GÖRÜNTÜ FORMATLARI    JPEG, TIFF, PNG, BMP
 KULLANICI ARAYÜZÜ  

 İletişim, görüntüleme ve analiz işlemleri tek bir monitör üzerinde, fare ve klavye ile

 Uzaktan kontrol olanağı (örn. iPad)

 Temel ve ileri modlar

 VERİ SAKLAMA    Ağ, USB, iş istasyonu
 NUMUNE TUTUCU  

 Doğru merkezli eğimli tabla (-15 ̊ ila +40 ̊)

 Bilgisayar kontrollü motorlu X, Y: 25mm x 25mm

 NUMUNE BOYUTU  

 25mm çaplı pin saplaması

 60mm çaplı dairesel disk

 ÖZELLİKLER  Dedektör tipi  Silikon Sürüklenme Dedektörü (SDD), termo-elektrik soğutmalı
   Dedektör aktif alanı  30mm2
   Enerji çözünürlüğü  @ Mn Kα < 133eV
   Maks. giriş sayım hızı  300,000cps
   Donanım entegrasyonu  Tam gömülü
 YAZILIM  

 Entegre NANOS kullanıcı arabirimi

 EDS analizi ve haritalama

 Dışa aktarım fonksiyonları

 SİSTEM ÖZELLİKLERİ  Ana ünite  280mm x 630mm x 550mm
   Ağırlık  60kg
   Pompalar  Yağsız membranlı ön vakum pompalı turbo moleküler pompa 
   Vakum modları  Yüksek vakum ve düşük vakum (0.4mbar), kullanıcı arayüzü kontrollü
   İş istasyonu  Konfigüre edilmiş "all-in-one" PC ve 27” monitör
 SEM görüntüleme ve EDS Analiz yazılımı yüklü olarak