STABINO ZETA, zeta potansiyeli ve kolloidal stabilitenin doğru belirlenmesi için öncelikli tercih edilecek üründür. Özel ölçüm tekniği ile klasik zeta potansiyel ölçümünün yerini alan STABINO ZETA ile çok hızlı titrasyonlar gerçekleştirilebilir.

GENEL BAKIŞ

Süspansiyonların, emülsiyonların ve nanopartiküllerin stabilitesini karakterize etmek için partikül yüzey yükü ile zeta potansiyeli ve sıvı akış potansiyeli gibi arayüzey potansiyelleri günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu parametreler, parçacıklar arasındaki elektrostatik itmeyi temsil eden tipik ölçüler olarak belirlenmiştir.

STABINO ZETA, sunduğu yüksek çözünürlük ve veri miktarı sayesinde çok hızlı, hassas ve tekrarlanabilir zeta potansiyeli ölçümlerine olanak sağlar. Hacimce %40'a kadar bir konsantrasyon aralığında 0,3 nm ila 300 µm aralığındaki partiküllerin zeta potansiyelini ölçmek mümkündür.

STABINO ZETA optimize edilmiş ölçüm teknolojisi ile birkaç saniye içinde 5 ayrı parametrenin ölçümünü yapabilir: Zeta potansiyeli, sıvı akış potansiyeli, iletkenlik, pH değeri ve sıcaklık.

Benzersiz NANOTRAC FLEX ile kombine edilmesi durumunda nanopartikül boyutu da altıncı parametre olarak ölçülebilir.

KUSURSUZ TİTRASYON

STABINO ZETA ayrıca tüm parametrelerin her titrasyon dozlama adımında aynı anda belirlendiği yerleşik bir titrasyon işlevine sahiptir. İzoelektrik noktanın belirlenmesi titrasyon seçeneklerinden biridir ve birkaç dakika içinde belirlenir. Titrasyon seçenekleri:

PH TİTRASYONU

  • İzoelektrik noktanın belirlenmesi
  • Stabil pH aralığı

POLİELEKTROLİT TİTRASYONU

  • Stabilite verileri
  • Yük yoğunluğu
  • Dispersan optimizasyonu
  • Ürün formülü optimizasyonu

TUZ İLE TİTRASYON

  • İletkenliğe bağlı Zeta Potansiyeli

SUNDUĞU AVANTAJLAR

AYNY ANDA 5 PARAMETRENİN ÖLÇÜMÜ

Numunelerinizin kalitesini belirlemek için birden fazla ölçüm parametresine mi ihtiyacınız var? STABINO ZETA, her ölçüm noktasında numunenizin iletkenliği, zeta potansiyeli, sıvı akış potansiyeli, sıcaklığı ve pH'ı hakkında size bilgi sağlar.

KARIŞTIR VE ÖLÇ" - BÜYÜK BİR AVANTAJ

Numune ve titrasyon çözeltisinin sürekli ve hızlı bir şekilde karıştırılması sayesinde dakikalar içinde şarj titrasyonu tamamlanır ve çökelmenin önüne geçilir.

TİTRASYON SIRASINDA ÖLÇÜM

STABINO ZETA yazılımı ile titrasyonun veya ölçümün ilerleyişini gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Titre edilen her damla için beş ölçüm parametresinin verilerini içeren bir ölçüm noktası elde edilir. 

TİTRASYON HIZ AYARI

STABINO ZETA'nın titrasyon hızı, numunenizin reaksiyon hızına uyarlanabilir. Bu amaçla yazılım, standart çalışma prosedürlerini (SOP'ler) istenildiği gibi tanımlama imkanı sunar.

HIZLI ÖLÇÜM SÜRESİ

Bilinen analitik sistemlerin çoğu, titrasyonların genellikle çok hatalı ve zaman alıcı olduğu elektroforez zeta potansiyeline dayanmaktadır. STABINO ZETA, kalite güvence için gerekli parametrelerin saniyeler içinde belirlenebilmesi için optimize edilmiştir. Bir polielektrolit veya pH titrasyonu STABINO ZETA ile sadece 5 - 15 dakika sürer ve bu süre içinde bir kaç yüz noktada veri toplanır.

KOLAY KULLANIM

Yalnızca sonuçlara odaklanmak için yazılım mümkün olduğunca kullanımı kolay hale getirilmiştir. Sadece 1 - 10 mL numuneyi STABINO ZETA'nın Teflon beherine dökün, yazılımı açın ve ölçümü başlatın. Bu kadar kolay!

BOYUT DAĞILIMI

Numunenizin sadece zeta potansiyeli ile ilgilenmiyor, aynı zamanda partikül boyutu dağılımını da belirlemek mi istiyorsunuz?

NANOTRAC FLEX, STABINO ZETA ile kolayca birleştirilebilir, yani NANOTRAC FLEX ölçüm probu, STABINO ZETA ölçüm hücresine entegre edilebilir. Bu, boyut dağılımının tek başına veya örneğin bir şarj titrasyonu sırasında belirlenmesine olanak tanır. Topaklanma, partikül boyutuna bağlı olarak anında "görünür" hale gelir ve bir numunenin kritik aglomerasyon noktasını belirlemek mümkün hale gelir. Bu durum, kolloidal sistemleri daha ayrıntılı olarak değerlendirmek için çok yararlıdır.

DOKÜMANLAR