Eğer 1 µm boyut altındaki çözünürlük önemli ve aynı zamanda 700 µm’ye kadar örneklerinizi ölçmek istiyorsanız TRI-BLUE sizin eşsiz bir çözümdür.

GENEL BAKIŞ

Microtrac  Bluewave üç adet mavi lazer ışık kaynağı kaynağına sahiptir. Geleneksel lazer ışık kırınım sistemleri ile 1 µm boyut altındaki örnekler için yüksek hassasiyet ve çözünürlük elde etmek mümkün değildir. Bu nedenle 1 µm boyutun altındaki örnekler için Dinamik Işık Saçılımı Yöntemi kullanan cihazlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Eğer sizin için 1 µm boyut altındaki çözünürlük önemli ve aynı zamanda 700 µm’ye kadar örneklerinizi ölçmek istiyorsanız TRI-BLUE sizin eşsiz bir çözümdür. Ek olarak yapılan çalışmalarda TRI-BLUE sonuçlarının Dinamik Işık Saçılımı prensibine göre çalışan cihazlarla sonuçları ile yüksek benzerlik gösterdiği ispatlanmıştır. TRI-BLUE ile 10 nm’den 700 µm’ye kadar geleneksel Lazer Işık Kırınımı cihazlarına göre çok yüksek hassasiyet ve kesinlikle sonuç almanız mümkündür. 

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Üç adet mavi lazer ışık kaynağı kullanan TRI-BLUE çok çeşitli örneklerin hassas ölçümleri için kullanıcısına istenilen esnekliği sunar. TRI-BLUE hareketli optik parçalar içermediği için, uzun süre sorunsuz kullanım için ideal bir cihazdır. TRI-BLUE’da kullanılan mavi lazer ışık kaynakları 405 nm dalga boyuna sahiplerdir. Bu sayede 1 µm boyut altındaki veri çözünürlüğü belirgin şekilde yüksektir. TRI-BLUE, patentli, geliştirilmiş MIE hesaplama algoritması ile küresel olmayan partiküllerin ölçümlerini yüksek hassasiyet ve kesinlik ile yapar. Ayarlanabilir tekrarlanabilirlik ve hassasiyet özelliği ile TRI-BLUE yeni parçacıklar sentezleyen uzmanlar için  ideal bir cihazdır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

  • Üç adet mavi lazer ışık kaynağı,çoklu detektör ve çok açılı optik sistem
  • Fourier optik tasarımı ile yüksek hassasiyet
  • 151 adet detektör segmenti ile yüksek çözünürlük
  • Özel hesaplama algoritması ile küresel olmayan partiküllerde modifiye edilmiş MIE hesaplaması
  • 10 nm ila 700 µm ölçüm aralığı
  • Sabit detektör setleri ve lazer ışık kaynakları
  • Tamamen kapalı optik hat ile operatör müdahalesine kapalı sistem
  • Laboratuar tezgahında az yer kaplar
  • Sıvı dispersiyon ünitesi ile birlikte kullanıma uygundur.

DOKÜMANLAR

İLGİLİ ÜRÜNLER