CAMSIZER 3D, 20µm ila 30mm aralığındaki kuru ve serbest akışlı parçacıkların boyut ve şekil analizleri için ideal bir çözümdür.

GENEL BAKIŞ

Tamamen yeni bir tasarıma sahip olan ve kullanıcılarına Dinamik Görüntü Analizi (ISO 13322-2) tekniğininin tüm avantajlarını sunan CAMSIZER 3D, iri partiküllerin karakterizasyonuna yeni standartlar getirmektedir.   

Eşsiz üç boyutlu (3D) analizler: Genişletilmiş görüş alanı ve uzun düşme mesafesi sayesinde, her parçacık 30 defaya kadar ve farklı yönlerde analiz edilerek gerçek, üç boyutlu parçacık morfolojisi analizi mümkün hale gelir. Partikülleri üç boyutlu takip yeteceği, her zamankinden çok daha anlamlı şekil analizleri sağlar.

Kendini kanıtlamış iki kameralı sistem: CAMSIZER 3D içindeki yeni ZOOM kamera (9 MPx), ince partiküllerin büyük bir doğrulukla ölçülmesine olanak tanır. BASIC kamera (5 Mpx) ile birlikte çalışma, 20 µm'den 30 mm'ye kadar geniş bir ölçüm aralığı sağlar.

CAMSIZER 3D, hem kalite kontrol hem de araştırma ve geliştirme uygulamalarında kuru ve serbest akışlı dökme parçacıkların analizi için ilk tercih edilecek cihazdır.

 


EN GÜÇLÜ DİNAMİK GÖRÜNTÜ ANALİZLERİ

| "Partikül Takip" ile patentli 3D analizler
| Her partikülün 30 adede kadar görüntüsü
| Donanım ayarı gerektirmeyen 20 µm'den 30 mm'ye kadar partikül boyut ve şekil analizleri
| 2 ila 5 dakikalık kısa ölçüm süresi
| Yüksek miktarda numunenin ölçümü
| Büyük boyutlu parçacıkların tamamının tespiti
| Elek analizine mükemmel uyumluluk
| Mükemmel tekrarlanabilirlik
| Saniyede 250'den fazla görüntünün gerçek zamanlı olarak incelenmesi (3D modunda)
| Güçlü, uzun ömürlü LED ışık kaynağı
| Bakım gerektirmeyen tasarım

BENZERSİZ ve PATENTLİ
3D PARTİKÜL TAKİP TEKNOLOJİSİ

CAMSIZER 3D, ölçümleri gerçekleştirmek için bir huni, titreşimli besleme oluğu, LED flaşlı arka aydınlatma, güçlü yüksek hızlı kameralar ve gelişmiş bir yazılım kullanır.

Partiküller titreşimli besleyiciden aşağı doğru hareket eder ve algılama bölgesine düşerler. Partiküller burada düşerken bir yuvarlanma hareketi oluşturur. CAMSIZER yazılımı, ışık kaynağı ile kameralar arasından geçen her partikülü takip ederek saniyede 250 adede kadar görüntü alır. Partikül takip edilirken uzunluk, genişlik, kalınlık, çevre, alan ve çeşitli şekil tanımlayıcılarını ölçen çoklu görüntüler kaydedilir. Yazılım, partikül başına 30 adede kadar görüntü olacak şekilde görüntüleri otomatik olarak hizalar. Bu, aynı partikülün farklı yönlerde bir dizi görüntüsünü içeren bir "partikül izi" oluşturur. Bu izlerkullanılarak bir veya daha fazla boyut veya şekil parametresine dayalı dağılımlar hesaplanabilir. Daha hedefli analizler için özel ilgi konusu partikül gruplarını izole etmek için yazılım filtreleri uygulanabilir.

 

3D'nin 2D'ye karşı üstünlüğü
ŞEKİL ANALİZİNDE YENİ OLANAKLAR

Geleneksel iki boyutlu (2D) analizlerde, partikül artırılmış yakalama hızlarında birden çok kez ölçülse bile, bir görüntünün diğerine "eşleştirilmesi" söz konusu değildir. Her bir görüntü, yeni, bağımsız bir ölçüm olarak ele alınır. Gerçek uzunluk, genişlik, kalınlık ve şekil bilgisi elde edilemez. 2D modunda ölçülen "uzunluk", gerçek 3D uzunluk ile gerçek 3D genişliğin karışımıdır; 2D modunda ölçülen "genişlik"ise, gerçek 3D genişlik ile gerçek 3D kalınlığın karışımıdır. Ancak parçacıklar mekanik olarak hizalanabilirse, 2D modunda anlamlı sonuçlar elde edilir. Ancak geçmişte bu, yalnızca silindirler gibi bazı özel parçacık şekilleri için mümkündü.

3D Partikül Takip özelliğiyle partiküllerin her üç boyuttaki gerçek dağılımları ayrı ayrı elde edilebilir.


3D analiz, küreler, çubuklar (ekstrüdatlar), lensler veya elipsoidler ("ragbi topu" şekli) gibi belirli bir şekle sahip olması gereken parçacıklar için özellikle avantajlıdır. 3D takip teknolojisi ile, her partikülün farklı açılardan elde edilmiş projeksiyonları üzerinden çok ayrıntılı şekil analizleri yapılabilir.

2D Modunda Ölçüm

| Rastgele yönelimde partikül boyut ve şekil ölçümü
| Düzensiz şekilli malzemeler, doğal ürünler için uygundur
| Elek analizi ile uyumlu sonuçlar

3D Modunda Ölçüm

| Uzunluk, genişlik ve kalınlığın ayrı dağılımları
| Farklı özellikteki partiküllerin mükemmel tespiti
| Daha doğru hacimsel hesaplamalar

ÇİFT KAMERA TEKNOLOJİSİ İLE SON DERECE GENİŞ ÖLÇÜM ARALIĞI

Microtrac'ın benzersiz çift kamera teknolojisi, Dinamik Görüntü Analizinin geliştirilmesinde bir dönüm noktasıdır. Farklı büyütme oranlarına sahip iki kamerayı aynı anda kullanarak, son derece geniş dinamik ölçüm aralıkları elde edilir. Bu, donanım ayarlamaları veya modifikasyonları olmadan ve doğruluktan ödün vermeden gerçekleştirilir.

Her kamera bir boyut aralığı için uzmanlaşmıştır. ZOOM kamera ince parçacıkları en yüksek çözünürlükle analiz ederken, BASIC kamera daha büyük parçacıkları mükemmel istatistiklerle algılar. Bu iki kamera tarafından elde edilen, üç basamaktan (bin kattan) daha büyük bir boyut aralığındaki veriler özel bir algoritma tarafından birleştirilir.

Bu düzenleme, yalnızca bir kamera kullanan birçok görüntü analiz sisteminin, örneğin mikroskoplar, önemli bir dezavantajını çözmektedir. Bu tür aletler ya geniş boyut dağılımı içerisindeki küçük partikülleri doğru bir şekilde rapor edemezler ya da küçük görüş alanı nedeniyle büyük parçacıklar güvenilir bir şekilde tespit edilemez.

| 9 megapiksel ZOOM kamera
| 5 megapiksel BASIC kamera
| Sertifikalı referans numunelerle hızlı kalibrasyon
| Donanım ayarı gerektirmeyen geniş ölçüm aralığı
| Temassız ve tahribatsız ölçüm
| Toz korumalı muhafaza
| Üretim ortamlarında kullanım için sağlam yapı
| Kullanıcıyı ve cihazı korumak için ölçüm bloğunda otomatik toz emiş

 

 

DAHA HIZLI, DAHA HASSAS VE EK BİLGİLER
CAMSIZER ELEK ANALİZİNİN YERİNE GEÇİYOR

Geleneksel elek analizi, tedarikçiler ve müşteriler arasındaki kalite standartları ve ürün spesifikasyonları için bir temel oluşturmuştur.

Bu sistemin çok daha hızlı ve verimli bir alternatifi olan CAMSIZER 3D, yazılımındaki eleme işlemlerini taklit eden algoritmalar sayesinde, elek analizleri ile birebir karşılaştırılabilir sonuçlar üretebilmektedir. Otomatikleştirilmiş ve aşınmasız ölçümler, elde edilen sonuçların her zaman daha güvenilir ve tekrarlanabilir olduğu anlamına gelir.

Bu şekilde birçok kullanıcı,mevcut kalite özelliklerinden ödün vermek zorunda kalmadan zaman alıcı elek analizini terkederek CAMSIZER kullanmaya başlamıştır. 

Granül gübrenin elek analizi ve CAMSIZER ile ölçüm sonuçlarının mükemmel uyumu

Granül gübrenin elek analizi ve CAMSIZER ile ölçüm sonuçlarının mükemmel uyumu

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ölçüm Prensibi 2D ve 3D Dinamik Görüntü Analizi (ISO 13322-2 uyumlu)
Analiz Tipi  Toz, granül ve dökme malzemelerin kuru analizi
Ölçüm Aralığı 20µm - 30mm (herhangi bir donanım ayarı gerektirmeksizin)
Ölçüm Parametreleri Partikül boyut, şekil, hacim, yoğunluk, şeffaflık ve sayısı
Kamera Çift Kamera Teknolojisi, 9MP+5MP, saniyede 250 görüntü işleme
Analiz Süresi 2 -5 dakika (elde edilmek istenen istatistiki veriye bağlı olarak) 
Yazılım Microtrac DIMENSIONS
Boyutlar 850 x 650 x 350 mm
Ağırlık yaklaşık 40 Kg